„I Asset Management“ fondo investavimo planus Lenkijoje sustiprino strateginė partnerystė su „Hanner“

Krokuvoje atidarytas investicijų įmonės „1 Asset Management“ bendro gyvenimo būsto (angl. co-living) projektas – privatūs studentų namai „SHED Living“, į kuriuos investavo ir nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“. Bendra projekto vertė siekia daugiau nei 30 mln. Eur.

„Investuoti Krokuvoje nusprendėme, nes tai – vienas didžiausių Lenkijos akademinių miestų, kuriame didžiulė universitetų ir aukštųjų mokyklų koncentracija, čia studijuoja virš 130 tūkst. studentų. Tai kol kas yra didžiausias mūsų projektas studentų namų portfelyje ir pirmasis Lenkijoje“, – teigia „I Asset Management“ valdomo fondo „European Student Housing Fund“ partneris Matas Mockeliūnas.

Krokuvos centre atidarytuose studentų namuose įrengti 566 kambariai, atitinkantys tarptautinius studentų apgyvendinimo standartus, dauguma jų yra vienvietės studijos. Kambariai turi atskiras virtuvėles bei vonios kambarius, o gyventojų patogumui taip pat įrengti poilsio ir žaidimų kambariai, treniruoklių ir jogos salės, mokymosi kambarys, bendra virtuvė, kino salė ir laisvalaikio erdvė su balkonu viršutiniame aukšte. Bendras projekto plotas – 18 tūkst. kv. m. Šiuo metu čia jau gyvena apie 700 studentų iš daugiau kaip 40 šalių.

Tai jau trečiasis „SHED“ prekės ženklo būstas – pirmieji analogiški projektai Rygoje ir Vilniuje pristatyti 2022 m. Šiuo metu bendros investicijos į studentų namų projektus, kuriuos valdo „1 Asset Management”, siekia daugiau nei 60 mln. Eur.

Strateginė partnerystė su „Hanner“

Pasak M. Mockeliūno, Lenkijos rinka yra labai didelė: tokio tipo būstų paklausa šalyje aukšta, o konkurencija šiame segmente sąlyginai žema.

„Palankus pasiūlos ir paklausos santykis nulėmė tai, jog Lenkiją pasirinkome aktyviam privačių studentų namų projektų vystymui. Be jau įgyvendinto Krokuvos projekto, šiuo metu intensyviai vystome naujus studentų namų projektus Varšuvoje, kuriuos planuojame atidaryti jau 2025 metais“, – teigia „European Student Housing Fund“ partneris.

Valdymo įmonė „1 Asset Management” projektams Lenkijoje bei kitose Vidurio ir Rytų Europos šalyse vystyti įsteigė atskirą fondą „CEE Student Housing Fund”, kurio strateginiu investuotoju tapo „Hanner“.

„Investicijos į tokio pobūdžio projektus atitinka mūsų strateginę plėtros kryptį – daugiau dėmesio skirti NT projektams Vidurio ir Pietų Europos šalyse. Pirmosios mūsų investicijos į projektą Krokuvoje parodė didelę verslų sinergiją, tad susitarėme su „1 Asset Management” dėl ilgalaikės strateginės partnerystės“, – sako „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

M. Mockeliūno teigimu, siekiamas fondo nuosavo kapitalo dydis – 100 mln. Eur, kuris įgalintų atlikti virš 200 mln. EUR investicijų gerinant akademinę gyvenamąją infrastruktūrą regione.

Artimiausiu metu aktyviausia plėtra planuojama didžiuosiuose Lenkijos akademiniuose centruose: Varšuvoje, Gdanske, Vroclave. Tačiau taip pat aktyviai dairomasi investicinių galimybių Prahoje, Bratislavoje, Rygoje ir kituose miestuose, kur atvyksta studijuoti daug studentų ir yra įsikūrę stiprūs regioniniai universitetai. Fondo komanda intensyviai ieško sklypų arba jau esamų pastatų, kuriuos būtų galima konvertuoti į modernius studentų namus.

Dėmesys tvarumui ir komfortui

Kaip ir vystant kitus projektus, Krokuvos studentų namuose taip pat išskirtinis dėmesys buvo skirtas tvarumui ir čia įsikursiančių gyventojų patogumui. Siekta sukurti išskirtinę aplinką studentams – net 1,8 tūkst. kv. m. plotą užima bendros erdvės: poilsio zonos, virtuvė, darbo ir mokslų erdvės, žaidimų kambariai, kino bei sporto salės.

„Mūsų vystomi projektai nėra tik apgyvendinimo erdvės. Kiekviename projekte siekiame suburti bendruomenę, kad gyventojai pažintų vieni kitus, kartu kurtų, dalyvautų renginiuose. Investicijos į bendruomenės kūrimą atsiperka – pastebime, kad vis daugiau studentų pratęsia savo nuomos sutartis, o dėl geros atmosferos šį būstą taip pat rekomenduoja savo pažįstamiems. Šiais metais tarptautiniuose co-living apdovanojimuose mūsų projektai „Shed Living“ buvo ne kartą apdovanoti kaip geriausi studentų namų projektai rinkoje“, – teigia M. Mockeliūnas.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.