Vilniaus NT rinkos pirmojo ketvirčio apžvalga ir prognozės antrajam

„Hanner“ analitikų duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį Vilniaus nekilnojamojo turto (NT) rinkoje buvo parduoti 948 naujos statybos butai, o didžioji sandorių dalis įvyko dviem pirmaisiais metų mėnesiais (sausį – 389, vasarį – 445).

Mažiausiai pardavimų buvo užfiksuota kovo mėnesį – 114. Tai 90 proc. mažiau nei 2021 metų kovą ir 4 kartus mažiau nei šių metų vasario mėnesį, kuomet buvo sudaryti 445 pirkimo sandoriai.

„Kovo mėnesį būsto pirkėjai Vilniuje, kaip ir daugelis žmonių Lietuvoje, jautriai sureagavo į karo veiksmus Ukrainoje, dėl to butų pardavimai sumažėjo 4 kartus. Dėl nutrūkusių tiekimo grandinių iš Ukrainos, Rusijos ir Baltarusijos bei 2 kartus padidėjusių metalo kainų, tapo neaiški galutinė statybų kaina. Dėl tos priežasties dalis vystytojų sustabdė arba pristabdė butų pardavimus, kai kurie jų siūlė rezervacijas be galutinės kainos“, – sako „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

I ketv. buvo parduota 59 proc. mažiau butų nei per tą patį laikotarpį 2021 metais, kai buvo fiksuoti 2312 butų pardavimai. 2020 metų pirmąjį ketvirtį buvo parduoti 1371 butai – 31 proc. daugiau nei šiemet.

Vilniaus NT rinka kovo mėnesį nebuvo aktyvi nei pardavimais, nei naujais projektais. Trečiąjį metų mėnesį Vilniaus rinkai buvo pasiūlyta vos 60 butų. Neparduotų butų pasiūla Vilniuje ir toliau mažėjo ir balandžio mėnesio pradžioje siekė 2754 butus. Prieš metus neparduotų butų kiekis buvo 35 procentais didesnis.

Balandžio pradžioje didžiausia pasiūla yra vidutiniame segmente – 1431 butas, kurių kainos nuo 2500 eur/kv. m. iki 3000 eur/kv. m., o mažiausia – ekonominiame segmente su 622 butais, kurių kainos yra iki 2500 eur/kv.m. Prestižiniame segmente pirkėjams siūlomas 701 butas, kurių kaina viršija 3000 eur/kv.m.

Vidutinė laisvų butų 1 kv. m. kaina Vilniuje kovo pabaigoje siekė 2719 eurus. Lyginant su praėjusiu mėnesiu ji ūgtelėjo 1,7 procento.

„Hanner“ per pirmąjį šių metų ketvirtį savo projektuose „Ozo gama“, „Verkių sodas“, „Hill City“, City Yard“ ir „Renesanso“ pardavė 129 butus ir patalpas – tai 45% mažiau nei praėjusių metų tą patį ketvirtį.

A. Avulio teigimu, antrą ketvirtį didžiausiu iššūkiu vystytojams išliks statybinių medžiagų tiekimas ir jų kainos. Vis dėlto tikimasi, kad staigus medžiagų pabrangimas bus trumpalaikis.

„Akivaizdu, kad daugelio projektų užbaigimo terminus teks nukelti 3 ar net 6 mėnesiams, nes kai kurių statybinių medžiagų trūkumas rinkoje bus patenkintas tik per kelis mėnesius. Butų pardavimai gali išlikti mažesni, nes vystytojai neskubės jų pardavinėti dėl sudėtingos nuspėti galutinės statybų kainos“, – pabrėžia „Hanner“ valdybos pirmininkas.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.