Vilniaus NT rinkos III ketvirčio apžvalga

Vilniaus pirminėje būsto rinkoje rugsėjo mėnesį buvo parduoti 372 butai – tai mažiausias pardavimų skaičius nuo 2020 metų I pusmečio. „Hanner“ analitikų duomenys rodo, kad nepaisant mažesnių pardavimų rugsėjį, pirmieji trys metų ketvirčiai NT vystytojams buvo sėkmingi.

Per šiuos metus parduotų būstų skaičius siekė 5 524. Šis skaičius išlieka didžiausiu parduotų naujos statybos butų kiekiu per pastaruosius dešimt metų. Tai yra 81% daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2020 m. ir 32% daugiau nei 2019 m.

„Hanner“ per šių metų devynis mėnesius yra pardavusi 460 butų. Tai yra 28% daugiau nei 2020 metais ir 10% daugiau nei 2019 metais.

„Butų pardavimo mažėjimo priežastys yra beveik 20 proc. nuo metų pradžios pakilusios būsto kainos ir sumažėjusi pasiūla Vilniaus butų rinkoje“, – sako „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Per devynis šių metų mėnesius, naujos statybos butų pasiūla sumažėjo 35%. Skaičiuojama, kad šiuo metu rinkoje yra apie 3 100 laisvų butų, šis skaičius tolygiai mažėja nuo pat metų pradžios, kuomet rinkoje buvo 4 808 butai. Nuo metų pradžios NT vystytojai rinkai pasiūlė 4 418 butus. Net 87 proc. iš šiuo metu laisvų būstų yra statomuose arba dar tik planuojamuose projektuose.

„Hanner“ per trečiąjį šių metų ketvirtį savo projektuose „Ozo gama“, „Verkių sodas“, „Karoliniškių namai“ ir „Renesanso“ pardavė 121 butą ir tai yra 39% daugiau nei praėjusių metų tą patį ketvirtį.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.