Vilniaus naujų butų rinkoje – išskirtinis pusmetis: pardavimų skaičius išaugo 70 proc.

Išaugusios gyventojų pajamos ir sukaupti finansiniai ištekliai pirmąjį šių metų pusmetį Vilniaus naujų butų rinką pakėlė į kosmoso aukštumas: kai kuriais mėnesiais plėtotojų pardavimai išaugo kone du kartus.

Pirmąjį pusmetį sostinėje pirkėjai įsigijo 2872 naujos statybos butus – 70 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu, kai pardavimai siekė 1686, rodo UAB „Hanner“ surinkti nekilnojamojo turto plėtotojų pateikiami duomenys.

„Šių metų pradžia plėtotojams Vilniuje – išskirtinė, rinka pasiekė kosminį greitį. Jei anksčiau 300 butų per mėnesį buvo didelis skaičius, šiemet buvo mėnesių, kai pardavimai viršijo 500. Be to, rinka plečiasi nepaisant to, kad dėl statybos darbų brangimo pakilo kainos, o pirkėjai vis dažniau renkasi aukštesnės ekonominės klasės butus“, – sako Arvydas Avulis, UAB „Hanner“ valdybos pirmininkas.

 

 

 

 

 

 

 

Per pirmąjį šių metų pusmetį „Hanner“ pardavė 289 butus, daugiausiai iš Vilniaus rinkoje veikiančių nekilnojamojo turto plėtotojų. Populiariausias pagal pardavimų apimtis buvo Šnipiškėse plėtojamas projektas „Paparčių namai“, kur parduota 150 butų, o vidutinė kaina siekia 1756 Eur/kv. m, antroje vietoje seka „Centro rezidencija“ kur parduoti 92 butai, o vidutinė kaina – 2565 Eur/kv. m. Projekte „Pilies apartamentai“, kur vidutinė kvadrato kaina siekia 3395 Eur parduoti 23 butai. Taip pat parduoti 4 butai naujame projekte „Renesanso“ Senamiestyje, kur vidutinė kaina siekia 3050 Eur/kv. m, 19 butų baigtame plėtoti projekte „B23“ Naujamiestyje, bei 1 butas projekte „Žvėryno namai“.

 

 

 

 

 

 

 

 

„Hanner“ projektai „Paparčių namai“ bei „Centro rezidencija“ pateko ir tarp 5 populiariausių Vilniuje. Renkantis būstą naujakuriai vertina lokaciją ir vis dažniau renkasi centrinę miesto dalį – net 3 iš populiariausiųjų projektų plėtojami centrinėje miesto dalyje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Beveik pusė naują butą įsigijusių klientų rinkosi 2 kambarių butus, beveik trečdalis – 3 kambarių butus. Pagal plotą populiariausi butai buvo nuo 40 iki 59 kv. m.

 

 

 

 

 

 

 

 

Šiuo metu Vilniuje būsto pirkėjai gali rinktis iš 140 projektų. Tarp jų yra 45 aktyvūs projektai, ten per metų ketvirtį parduodama virš 10 butų. 60 projektų yra stagnuojantys – ten parduodama nuo 1 iki 10 butų per 3 mėnesius. 35 projektai yra stagnuojantys, juose pardavimų per paskutinius 3 mėnesius užfiksuota nebuvo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Išaugęs būsto įperkamumas

Viena iš rinkos pakilimo priežasčių – rekordiniai, daugiau nei 13 mlrd. eurų siekiantys privačių asmenų indėliai bankuose.

„Ši suma kasdien paauga maždaug 2 mln. eurų. Natūralu, kad gyventojai ieško, kur padėti šiuos pinigus, o nekilnojamasis turtas yra laikomas stabilia investicija“, – teigia A. Avulis.

Svarbu paminėti ir išaugusį būsto įperkamumo rodiklį – dėl augančių pajamų gyventojams tampa vis lengviau įsigyti būstą. Atlyginimai Vilniuje nuo 2016 m. kilo beveik 39%, tuo tarpu būsto kainos – tik 16%.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Hanner“ Vilniuje plėtoja gyvenamuosius projektus „Renesanso“, „Pilies apartamentai“, „Centro Rezidencija“ ir „Paparčių namai“, taip pat verslo kvartalą „Business Stadium“.

Daugiau nei dviejų dešimtmečių istoriją skaičiuojanti „Hanner“ yra viena didžiausių NT plėtros bendrovių Baltijos šalyse, šiuo metu aktyviai veikianti Lietuvoje, Latvijoje ir Rumunijoje. Pernai „Hanner“ į gyvenamuosius ir komercinius NT projektus iš viso investavo 60 mln. eurų.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.