Vienintelis Lietuvoje A klasės daugiabutis – „Bajorų kalvose“

„Bajorų kalvų“ gyvenvietėje pastatytas daugiabutis (Bajorų kelias 9), kuriam yra išduotas A klasės energinio naudingumo sertifikatas. Tai pirmas ir kol kas vienintelis toks daugiabutis Lietuvoje, kuris atitinka aukščiausius energinio naudingumo reikalavimus.

Energinio naudingumo A klasę turintis daugiabutis iš kitų projektų išsiskiria jame įrengta pažangia rekuperacine vėdinimo sistema, kuri užtikrins nuolatinę oro apykaitą bute. Skaičiuojama, kad 60 kv.m buto vidutinės šildymo išlaidos šaltuoju metų laiku turėtų siekti apie 50 Lt.

„Pastebime, kad pirkėjai sąmoningėja. Nemaža jų dalis jau žino, kad kuo aukštesnė namo energinio naudingumo klasė, tuo mažesnis energijos suvartojimas ir, svarbiausia, mažesnės išlaidos už šildymą.“, – kalbėjo „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis.

Remiantis Statybos produkcijos sertifikavimo centro informacija, daugiausiai šiuo metu Vilniuje naujai pastatytų daugiabučių turi B energinio naudingumo klasę. Pagal galiojančius teisės aktus, minimalus energinio naudingumo reikalavimas naujiems pastatams yra C klasė, o maksimalus – A.

„Energetiškai efektyvios statybos kryptimi einame jau kelis metus. Kiekviename mūsų vystomame „Bajorų kalvų“ gyvenvietės etape diegiami sprendimai, padedantys sumažinti būsto šildymo išlaidas. Šiemet pavasarį, pasibaigus šildymo sezonui, analizavome „Bajorų kalvų“ III-ojo etapo namų šildymo išlaidas. Paaiškėjo, kad jos buvo kone 3 kartus mažesnės lyginant su miesto vidurkiu. O tai reiškia labai arti tikslo – A energinės klasės namo – buvome jau anksčiau“ – pasakojo „Hanner“ vadovas.

Ateinantį pavasarį ant „Bajorų kalvų“ A energinės klasės namo stogo bus įrengta saulės jėgainė. Ekspertų skaičiavimais, saulės sukuriamos energijos turėtų užtekti šio namo šildymo poreikiams tenkinti. „A energinė klasė – tai bazė, kuri tobulinama gali virsti aukštesne. Įrengus saulės jėgainę, pirmąjį A energinės klasės daugiabutį bus galima vadinti pasyviuoju namu“, – pažymėjo Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos direktorius Aidas Vaičiulis.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.