Rugpjūtį Vilniuje parduota būsto už 21 mln. eurų

„Hanner“ analitikų duomenimis, paskutinį vasaros mėnesį – rugpjūtį – pirminėje Vilniaus NT rinkoje buvo parduotas 81 butas,kurių bendra vertė siekia 21 mln. eurų. Vidutinė parduotų butų 1 kv. m. kaina buvo 3160 eurų.

Praėjusių metų rugpjūčio mėnesį buvo parduoti 447 butai. 2020 metų rugpjūtį buvo sudarytos 365 preliminarios sutartys.

Didžioji dalis rugpjūtį sudarytų sandorių buvo prestižiniame segmente – net 54. Tuo tarpu trečią mėnesį iš eilės augo nutrauktų sutarčių skaičius – birželį buvo 33, liepą 46, o rugpjūtį 49 nutraukimai.

Rugpjūčio mėnesį Vilniaus rinkai buvo pasiūlyti 62 butai. Šiuo metu Vilniuje pasiūla siekia 3098 butus.

„Didžiausi pardavimai prestižiniame segmente indikuoja, kad būsto pirkėjai, perkantys prestižinį būstą, mažiau reaguoja į išaugusias būsto kainas ir lengviau priima kainų didėjimą. Preliminarių pirkimo sutarčių nutraukimų didėjimas trečią mėnesį iš eilės gali būti susijęs su vystytoju noru subalansuoti pinigų srautus ir išvengti nuostolių“, – mėnesio rezultatus komentuoja „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Rugsėjo pradžioje didžiausia pasiūla yra vidutiniame segmente – 1194 butai, kurių kaina nuo 2900 eur/kv. m. iki 3500 eur/kv. m., o mažiausia – prestižiniame segmente su 743 butais, kurių kainos viršija 3500 eur/kv. m. Ekonominiame segmente pirkėjams siūlomi 1161 butai, kurių kainos yra iki 2900 eur/kv. m.

Vidutinė laisvų butų 1 kv. m. kaina Vilniuje rugpjūčio pabaigoje siekė 3146 eurų. Lyginant su praėjusiu mėnesiu ji ūgtelėjo 1 procentu. Nuo praėjusių metų rugpjūčio būstų kainos Vilniuje augo 30 procentų.

„Hanner“ rugpjūčio mėnesį „Ozo gama“, „Verkių sodas“, „Hill City“, „City Yard“ ir „Renesanso“ projektuose pardavė 16 butų ir patalpų, nutrauktos 2 sutartys. Vidutinė parduotų butų kaina šiuose projektuose siekė 3444 eur/kv. m.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.