„Premium“ klasės butų pardavimai išaugo 2,5 karto: vilniečiai nori gyventi prabangiau ir arčiau centro

Vilniaus naujų butų rinkoje pirkėjai vis dažniau žvalgosi į brangiausius, aukščiausios klasės butus – šios kategorijos būsto pardavimai auga sparčiausiai.

Per pirmąjį šių metų pusmetį plėtotojai sostinėje iš viso pardavė 680 „premium“ segmento butus, kurių 1 kv. m kaina viršija 2000 eurų, skaičiuoja UAB „Hanner“ analitikai. Tai net 2,5 karto daugiau, nei jų parduota pernai tuo pačiu laikotarpiu.

Kadangi pigesnių butų pardavimai augo lėčiau, itin padidėjęs susidomėjimas „premium“ klasės butais per metus išaugino jų dalį rinkoje 8 proc. punktais iki 24 proc. visų parduotų butų.

„Vis daugiau didesnes pajamas gaunančių žmonių ieško geresnės gyvenimo kokybės, nori gyventi kuo arčiau pramogas ir aktyvų kultūrinį gyvenimą siūlančio miesto centro. Prie to prisideda ir bendras butų įperkamumo augimas, nes gyventojų pajamos auga sparčiau, nei butų kainos. Nieko nuostabaus, kad prabangūs, moderniausiais sprendimais aprūpinti butai darosi vis populiaresni“, – teigia „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Palyginti, kitų ekonominių klasių butų pardavimai šiemet taip pat sparčiai augo, tačiau neprilygo „premium“ kategorijai. Aukštesnio segmento, kurio kaina siekia 1700–2000 eurų už 1 kv. m butų parduota 75 proc. daugiau nei pernai pirmąjį pusmetį – iš viso 837 vienetai. Žemesnio, kuris kainuoja 1400–1700 eurų už 1 kv. m – 68 proc. daugiau – 667 butai. Mažiausiai per šešis šių metų mėnesius augo iki 1400 eurų už 1 kv. m kainuojančių ekonominės klasės butų pardavimai – 25 proc., tokių butų parduota 688.

Kadangi iš viso rinkoje naujų butų šiemet parduota 70 proc. daugiau nei pernai, ekonominės klasės būstų dalis rinkoje sumažėjo 9 proc. punktais iki 24 proc. visų parduotų butų.

„Dar pernai ekonominės klasės butų buvo parduota dvigubai daugiau nei „premium“ klasės būsto, dabar ir vienų, ir kitų parduodama maždaug tiek pat. Pirkėjai ieško aukštesnės  gyvenimo kokybės, ir tai matome ne tik statistikoje. Auga pilnai įrengtų butų pardavimai, skirti pirkėjams, kurie vertina savo laiką ir nenori užsiimti apdailos darbais, o ieško jiems jau tinkančio būsto“, – pastebi A. Avulis.

„Hanner“ „premium“ segmente plėtoja du mažaaukštės statybos projektus – senamiestyje esantį „Renesanso“ ir visai šalia sostinės Mindaugo tilto pastatytą „Pilies apartamentai“. Pastarajame projekte bendrovė žengė dar toliau – pasikvietė žinomus Lietuvos interjero dizainerius ir paprašė sukurti kelių butų interjerą. Šie pilnai apstatyti butai susilaukė didelio pirkėjų susidomėjimo – dalis jų jau parduota.

Projektas taip pat pasižymi padidinta izoliacija nuo triukšmo, erdviomis laiptinėmis ir moderniomis technologijomis, tokiomis kaip grindinis šildymas su nuotolinio valdymo galimybėmis, uždara, apsaugos kameromis stebima, teritorija su išmaniais įėjimo sprendimais.

Be „Pilies apartamentų“ ir „Renesanso“, bendrovė sostinėje plėtoja gyvenamuosius projektus „Centro Rezidencija“, „Paparčių namai“ bei verslo kvartalą „Business Stadium“.

Daugiau nei dviejų dešimtmečių istoriją skaičiuojanti „Hanner“ yra viena didžiausių NT plėtros bendrovių Baltijos šalyse, šiuo metu aktyviai veikianti Lietuvoje, Latvijoje ir Rumunijoje. Pernai „Hanner“ į gyvenamuosius ir komercinius NT projektus iš viso investavo 60 mln. eurų.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.