Pirmasis pusmetis NT rinkoje fiksavo seniai nematytas pardavimų žemumas

Šių metų birželio mėnesį pirminėje Vilniaus NT rinkoje buvo parduoti 106 butai, rodo „Hanner“ analitikų surinkti duomenys. Tai prasčiausias mėnesis nuo pandemijos pradžios – 2020 metų balandžio mėnesio.

Pirmąjį 2022 metų pusmetį buvo parduoti 1554 butai. Šis pardavimų skaičius yra mažiausias nuo 2015 metų ir beveik tris kartus mažesnis nei per tą patį laikotarpį 2021 metais, kuomet fiksuoti 4247 sandoriai dėl įsigijimo.

„Žinios apie augančią infliaciją, didinamas būsto kredito palūkanas ir Lietuvos banko iniciatyvos atvėsinti NT rinką, buvo pagrindinės priežastys, lėmusios mažesnį būsto pirkėjų aktyvumą birželio mėnesį“, – teigia „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Birželio mėnesį pirminei Vilniaus NT rinkai buvo pasiūlyti 146 butai, o bendrai šį pusmetį – 1606 vnt. Tai mažiausias pasiūlytų butų skaičius nuo 2018 metų. Bendra pasiūla liepos pradžioje siekė 2821 vnt., tačiau kai kurie vystytojai nepardavinėja visų skelbiamų butų ir, „Hanner“ analitikų duomenimis, reali pasiūla būsto pirkėjams šiuo metu siekia apie 2257 vnt.

Liepos pradžioje didžiausia pasiūla yra vidutiniame segmente – 1096 butas, kurių kainos nuo 2900 eur/kv. m. iki 3500 eur/kv. m., o mažiausia – prestižiniame segmente su 666 butais, kurių kainos viršija 3500 eur/kv. m. Ekonominiame segmente pirkėjams siūlomi 1059 butai, kurių kaina siekia iki 2900 eur/kv. m.

Vidutinė laisvų butų 1 kv. m. kaina Vilniuje birželio pabaigoje siekė 3010 eurų. Lyginant su praėjusiu mėnesiu ji ūgtelėjo 1,3 procento. Nuo praėjusių metų birželio būstų kainos augo 29 procentais, tačiau būsto kainų augimas suletėjo ir matomos tendencijos signalizuoja apie kainų stabilizavimąsi.

„Hanner“ birželio mėnesį „Ozo gama“, „Verkių sodas“, „Hill City“, „City Yard“ ir „Renesanso“ projektuose pardavė 15 butų ir patalpų bei turėjo 1 nutrauktą sutartį.

Populiariausiu „Hanner“ projektu gegužę buvo „Ozo Gama“ Kalvarijų gatvėje. Jame pirkėjai įsigijo 7 butus. Vidutinė parduotų butų kaina šiame projekte siekė 3092 eur/kv. m.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.