Nepaisant ramesnio II ketvirčio, šie metai būsto rinkoje fiksuoja rekordinius pardavimus

Vilniaus naujų butų rinkoje antrasis šių metų ketvirtis pardavimais buvo nuosaikesnis, lyginant su pirmuoju, kai Hanner skelbė apie rekordinius Vilniaus būsto rinkos rezultatus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį Vilniaus naujo būsto rinkoje buvo parduoti 2312 būstai, antrąjį šis rodiklis krito apie 17 proc. ir siekė parduotą 1935 būstą. Žiūrint pirmuosius šešis šių metų mėnesius, viso buvo parduoti 4247 butai ir šioje vietoje vis dar yra geriausias rezultatas per pastaruosius 10 metų Vilniaus būsto rinkoje. Palyginimui 2020 metais per pirmąjį pusmetį buvo parduoti 1752 būstai, o tai yra apie 60 proc. mažiau.

Šiais metais pirkėjai kol kas aktyviausi buvo kovo mėnesį, kuomet, Hanner duomenimis, įsigijo 1031 būstą. Kitus mėnesius sandorių skaičius palaipsniui mažėjo: balandį – 959, gegužę – 561, o birželį fiksuoti 415 pardavimai. Manoma, kad tam įtakos turėjo kilusios būstų kainos bei smarkiai sumažėjęs laisvų butų pasirinkimas. Šiuo metu laisvų butų skaičius Vilniuje siekia tik 3295.

Pirmąjį šių metų pusmetį Vilniaus butų rinkos pardavimų lyderio poziciją ir toliau išlaikė „Hanner“, kuri sausio-birželio mėnesiais pardavė 339 būstus.

Populiariausiais bendrovės projektais ir toliau išlieka „Verkių sodas“ ir „Ozo gama“, kurie per pirmąjį pusmetį atitinkamai turėjo 122 (vid. 2 352 EUR/kv.m.) ir 120 (vid. 2 087 EUR/kv.m.) pardavimus. Senamiestyje pastatytame „Renesanso“ projekte įvyko 49 pardavimai (vid. 3 159 EUR/kv.m.), centrinėje miesto dalyje, šalia Neries esančiame projekte „Centro Rezidencija“ parduota 30 butų (vid. 2 932 EUR/kv.m.). Pastarajame projekte liko vos 3 butai.
Įsibėgėja naujo Hanner projekto „Karoliniškių namai“ pardavimai. Balandį startavusiame projekte fiksuotos 9 naujos sutartys (vid. 2 176 EUR/kv.m.).

Hanner birželio mėnesį Vilniaus rinką papildė 95 naujais būstais, pradėjusi rezervacijas „Ozo gama“ projekto V korpuse.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.