Nekilnojamojo turto rinka, nepaisant Covid situacijos, fiksuoja naujus rekordus

Per šių metų lapkričio mėnesį Vilniuje naujų butų iš viso parduota 559 ir tai yra 46% daugiau nei 2019 m. lapkričio mėn., kai buvo parduoti 382 naujos statybos butai Vilniuje (1 grafikas).

„Nepaisant paskelbto karantino, nekilnojamojo turto rinka reagavo santūriai ir naujų butų pardavimai Vilniuje lapkričio mėnesį buvo geresni nei tikėjomės. Gyventojų noras įsigyti būstą šiuo metu yra didesnis nei rizikos ir baimės dėl Covid situacijos“ –  teigia nekilnojamojo turto vystymo bendrovės „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Šių metų lapkričio mėnesį daugiausiai naujų butų Vilniuje pardavė bendrovė „Hanner“, pasirašiusi 43 butų pirkimo sutartis. Kiti daugiausiai butų šį mėnesį pardavę vystytojai : „Eriadas“ – 34 pardavimai, „Darnu Group“ – 30 pardavimų, „Homa“ – 30 pardavimų ir „Eika“ su 29 pardavimais (2 grafikas).

Per 11 mėnesių šiais metais parduoti 4167 naujos statybos butai Vilniuje, o tai yra 18 procentų mažiau nei per tą patį periodą 2019-aisiais, kai buvo parduota 5104 butai. Tačiau šiais metais yra parduota 15,7 procentų daugiau nei per tą patį periodą 2018 m., kai buvo parduotas 3601 naujos statybos butas Vilniuje.

Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė “Hanner” per 11 šių metų mėnesių pardavė 437 butus. Tai yra 10 procentų mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį, kai buvo parduoti 485 butai ir trimis procentais daugiau nei 2018-iasiais (buvo parduoti 424 butai) (3 grafikas).

Pirkėjų aktyvumą šiais metais didino tai, kad nuo gegužės mėnesio neparduotų butų skaičius rinkoje nuolat mažėjo. Gegužės – spalio mėnesiais pasiūla traukėsi net 12,3 %. Lapkričio mėnuo pasižymi tuo, kad nuosaikų pasiūlos mažėjimą pakeitė pasiūlos augimas – gruodžio pradžioje Vilniuje buvo neparduoti 4544 butai.

Apžvelgiant 2020 metų vienuolikos mėnesių pardavimus, geriausias rezultatas fiksuojamas spalio mėn., kai buvo parduoti 628 naujos statybos butai Vilniuje. Palyginimui, geriausias 2019 metų pardavimų rezultatas buvo fiksuojamas kovo mėnesį, kai pirkėjai pasirašė 599 sutartis dėl naujų butų įsigijimo.

 

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.