Naująjį „Hanner“ verslo centrą projektuos žymieji „Zaha Hadid Architects“

Šiemet sostinėje patvirtinta išimtis dėl privalomų architektūros konkursų atvėrė kelią nekilnojamojo turto plėtros bendrovei „Hanner“ pasitelkti pasaulyje gerai žinomą architektų biurą „Zaha Hadid Architects“ projektuoti verslo centrą buvusioje „Žalgirio“ stadiono teritorijoje.

Prie komercinio projekto architektų biuras Vilniuje iki šiol rankos nebuvo pridėjęs.

„Mūsų pagrindinis tikslas – pastatyti išskirtinės architektūros pastatą. Kaip ir stadione, yra vakarinė, rytinė, šiaurinė tribūnos, o čia – centrinė tribūna, kurioje brangiausi bilietai ir geriausia viską žiūrėti. Tokia simbolinė paralelė“, – projektą pristato Arvydas Avulis.

Kompleksą sudarys du 7 ir 11 aukštų tūriai, sujungti požeminiu bei pirmu aukštais, taip pat „tiltu“ penktame aukšte. Pagal Vilniaus bendrąjį planą, buvusioje „Žalgirio“ stadiono teritorijoje gali iškilti iki 35 m aukščio statinys.

Projekte numatoma, kad pastatai nebus skirti vien biurams. Priešingai – pirmieji ir paskutiniai aukštai numatyti visai kitoms funkcijoms, sukursiančioms daugiau gyvybės kvartale.

Pavyzdžiui, pirmuose dviejuose aukštuose turėtų kurtis restoranai, baras, įvairūs verslai. Viršutiniuose dviejuose aukštuose numatytas SPA su saunomis, garinėmis pirtimis, baseinais ir terasa, iš kurios atsiveria vaizdai į Gedimino pilį bei Senamiestį. Likusiuose aukštuose planuojami biurai.

Bendras pastato plotas turėtų siekti apie 29.700 kv. m, iš kurių 24.000 kv. m būtų ant žemės. Požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje numatomos 234 vietos.

Buvusioje „Žalgirio“ stadiono teritorijoje kuriamo kvartalo plėtra šiuo metu yra įpusėjusi.

Daugiau informacijos, taip pat interviu su valdybos pirmininku A. Avuliu, rasite „Verslo Žinių“ straipsnyje: SPAUSTI ČIA

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.