„Nacionalinio interjero konkurso“ atomazga: kurių dizainerių vizualizacijos virs realiais būstais?

Spalio 27-ąją, antradienį, finišo tiesiąją pasiekė „Nacionalinis interjero konkursas“. Ketvirtąjį kartą vykusiame ir vis daugiau dėmesio sulaukiančiame konkurse jėgas išbandė 16 interjero dizainerių iš visos Lietuvos. Kiekvienas dalyvis, siekdamas suderinti estetiką, funkcionalumą ir patrauklią kainą, parengė vizualizacijas „Hanner“ gyvenvietėse – „Centro rezidencija“ ir „Renesanso“ – esantiems butams.

 „Nacionalinis  interjero konkursas“ tampa gražia ir ne pirmus metus besitęsiančia tradicija, įkvepiančia žmones kurti gražius, stilingus, jaukius namus sau be labai didelių investicijų.  Norime, kad dizainerių kuriami butai būtų lengvai prieinami kiekvienam ir dėkojame  visiems dizaineriams dalyvavusiems šiame konkurse bei pateikusiems unikalias ir išskirtines interjero vizijas,  – teigė „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Sveikiname nugalėtojas : Agnę Kiselienę, Brigitą Dikevičę, Dovilę Švilpienę, Indrę Dubovskytę ir Eglę Kriaučiūnaitę, Kristiną Grybaitę bei Moniką Noreikienę, o visiems kitiems dizaineriams dėkojame už unikalius ir išskirtinius interjero sprendimus. Kviečiame susipažinti su daugiausiai simpatijų pelniusiomis interjero vizijomis, kurios iki kitų metų pavasario pavirs realiais būstais. „Hanner“ klientai galės ne tik apžiūrėti dizainerių įrengtus butus, bet ir juos įsigyti už patrauklią kainą.

Kaimynams rezidencijoje: prabanga – už priimtiną kainą

Daugiausia „Nacionalinio interjero konkurso“ vertintojų simpatijų sulaukė dizainerė Dovilė Švilpienė. Už konkurso debiutantės kurtą 61, kv. metrų būstą „Centro rezidencijoje“ balsus atidavė 1 617 tšk. (11 proc.) 15 min portalo lankytojų.

„Reikėtų pripažinti, kad tikėjausi patekti tarp geriausių, kadangi apgalvojau viską iki smulkmenų, iš esmės ruošiausi realaus būsto interjero įrengimui. Pagrindinė mano misija šiame konkurse buvo parodyti žmonėms, kad turėti išskirtinį interjerą, estetiškus, funkcionalius namus įmanoma už priimtiną kainą, ekonomiškai. Atsispyriau nuo idėjos sukurti šio buto interjerą tokį, kokį sau leisti galėtų bet kuris žmogus– pasakojo D.Švilpienė.
Profesionalė įsitikinusi, kad dizainas susideda iš detalių, todėl šio požiūrio laikėsi ir projektuodama konkurse dalyvaujančio projekto butą. Pasak jos, „mid century modern“ stiliaus elementai, geometrinės formos, sodrios spalvos ir deriniai šio būsto interjerui suteikė gyvumo ir išskirtinumo:

„Atgimimą išgyvena arkinės formos – tokias pritaikiau spintos durims, drabužinei, veidrodžiams. Sienų apvadai – nebrangus sprendimas, paįvairinantis interjerą, suteikiantis jam savitą šarmą ir stilių. Svarbiausia – harmonija tarp formų, todėl griežtesnėms  formoms atsvaros reikėtų ieškoti švelnesnėse“

Arti prigimties, gamtos ir natūralumo

Trys konkurso dalyvės pasidalijo po lygiai – 10 proc. 15 min. lankytojų balsų. Palaikymo sulaukė Brigitos Dikevičės (1 526 tšk.), Agnės Kisielienės (1 486 tšk.) bei tandemo – Indrės Dubovskytės ir Eglės Kriaučiūnaitės (1 431 tšk.) – interjero vizijos.

„Interjeras iki menkiausios smulkmenos apgalvotas funkciškai, skirtas maksimaliai patenkinti gyventojų poreikiams, jame nėra nieko perteklinio. Harmoningai suderintos išliekamąją vertę turinčios apdailos medžiagos, tokios kaip ąžuolinis parketas bei saikingai panaudotas marmuras, puikiai atsiskleidžia žemės tonų fone“, – savo kurtą 67 kv. metrų būstą „Centro rezidencijoje“ pristatė B.Dikevičė.

Būtent žemiški tonai ir natūralumas, dizainerės įsitikinimu, užkariavo konkurso dalyvius vertinusių lietuvių simpatijas:

„Manau, kad mes, atsisakę laikinų, dirbtinių dalykų, jau dairomės kuo žemiškesnių spalvų ir natūralesnių medžiagų. Kurdama interjerą konkursui, nesivaikiau madų. Priešingai: ieškojau dalykų, kuriančių pridėtinę vertę ir nepaklūstančių laikui. Supraskime: daiktai iš niekur neateina ir niekur nedingsta, todėl, įrengdami būstą netgi investicijai, rinkimės funkcionalius daiktus.“

Spalvų ir tekstūrų žaismas gelbsti nykiausias nišas

Šiame konkurse dizainerė A.Kisielienė jėgas ir meistriškumą išbandė ne pirmą kartą. Vis dėlto 39 kv. metrų butas senamiesčio „Renesanso“ projekte tapo nemenku iššūkiu: šiaurinis, tamsokas butas, kurio nedidele erdvę „graužė“ dar ir šlaitinio stogo dalis.
„Interjere prioritetas man buvo spalvinė paletė. Nenorėjau rinktis pilkumos – linkau prie švelniai spalvoto. Žalia sofa, rožinė virtuvė – rinkausi būstą sušildančių spalvų paletę. Kadangi būstas nedidelis, nesinorėjo jo perkrauti daiktais. Su mintimi, kad jame gyvens daiktų nekaupiantis žmogus, spintų nekėliau iki palubės, tačiau daiktų pasidėjimui išnaudojau erdves, kampus, įvairias nišas. Prie neutralių interjero spalvų derinau akcentus – minkštus baldus, tekstilę, audinius, užuolaidas. Apskritai interjere siūlyčiau derinti daug faktūrų, medžiagiškumus, paviršius“, – akcentavo nekantraujanti savo kurtas vizualizacijas išvysti  realiame būste A.Kisielienė.

Prabanga: ieškokite kokybėje, ne kiekybėje

I.Dubovskytės ir E.Kriaučiūnaitės tandemas interjerą kūrė kitam „Renesanso“ projekte esančiam 50,72 kv. metrų ploto butui.
„Norėjosi unikalaus, funkcionalaus bei ryškaus interjero, kuriame susijungtų modernus, minimalistinis bei klasikinis stiliai. Būsto, kuris atitiktų ir šiuolaikinį gyvenimo būdą, ir dvelktų senamiesčio nuotaika“, – sėkmę atnešusio interjero idėjų ištakomis dalijosi I.Dubovskytė.

Kokybiški, ilgaamžiai dalykai yra didžioji interjero dizainerės I.Dubovskytės aistra. Prisilietusi prie pilių, dvarų ir bažnyčių restauracijos, atvėrusi šimtamečių sienų sluoksnius, ji netruko įsitikinti, kokie sprendimai ir principai iš tiesų vertingi bei nepavaldūs laikui:

„Svarbiausia – neperkrauti būsto daiktais. Jeigu norisi prabangos, ją kurti derėtų daiktų ir medžiagų kokybe, bet jokiu būdu ne kiekybe.“

Tamsus interjeras su Afrikos dvelksmu

Į „Nacionalinio interjero konkurso“ geriausiųjų šešetuką įšoko ir dar du įspūdingi darbai, kurių autorės – po 9 proc. visų internautų vertinimų surinkusios Kristina Grybaitė (1 295 tšk.) ir Monika Noreikienė (1 280 tšk.).
Dizainerės K.Grybaitės, anksčiau triumfavusios „Nacionalinio interjero konkurse“, šiemet kurtas „Centro rezidencijos“ 56,54 kv. metrų buto interjeras dėl savo unikalaus braižo neliko nepastebėtas. Šių metų projektui pasirinktą temą dizainerė pavadino „Hello Africa!“.

„Negalvojau, kad Avulis (Arvydas Avulis – „Hanner“ valdybos pirmininkas, aut. past.) leis man kurti tamsų interjerą“, – juokavo K.Grybaitė. Duslias spalvas, egzotiškas detales, drąsius sprendimus padiktavo emocijos, tuo metu kūrėjos atrasta daina „Jerusalema“ bei nostalgija praėjusių metų kelionei po Afrikos žemyną.

„Tokiu būdu ant vienos būsto sienos atsirado samanos, augalų motyvai, mažutėlėje dušo kabinoje – objektas, vieniems primenantis saulę, kitiems – mėnulį“, – įkvėpimą prisiminė vieno iš drąsiausių šių metų konkurso interjerų autorė. Spalviniai kūriniai, figūros, augalų motyvai, tarsi pasak K.Grybaitės, „ištrina“ sienų kontūrus. Netgi tamsios spalvos, kurios iš esmės laikomos erdvės mažinimo sinonimu, tinkamai sudėliotos gali suteikti visiškai priešingą efektą.
„Spalvos, medžiagos, deriniai, baldai skatina įsivaizduoti, praktiškai akyse matyti šio būsto naujakurius – porą trisdešimtmečių, užkietėjusių keliautojų, nebijančių egzotiškos atmosferos. Norėtųsi palinkėti lietuviams drąsiau kurti kelionų dvasia alsuojantį interjerą ir to imtis šiandien. Ne rytoj, ne kitąmet ar kai vaikai užaus. Jeigu finansai neleidžia, tuomet kiek kukliau, bet ne gyventi nepasitenkinime ar svajones atidedant ateičiai“, – pabrėžė K.Grybaitė.

Triukai erdvių padidinimui – grindys, spalvos, veidrodžiai

Moderniosios klasikos atstovei, konkurso senbuvei M.Noreikienei, šįkart burtų kelių kliuvo „Renesanso“ projekte esantis 43 kv. metrų būstas. Pasak dizainerės, šių dienų interjeruose neretai klasika susipina su moderniu stiliumi, todėl ir ji, kurdama būsto projektą, siekė gyvenimą senamiestyje suderinti su šiuolaikiniais dizaino sprendimais.

Dizainerės vizualizacijose aukštos lubos, moldingai ir sienų dekoras dera su moderniomis, retro stiliaus detalėmis.
„Priėmiau sprendimus plėsti erdves. Sienos bei lubos puoštos medžių motyvų tapetais, virtuvėje vyrauja veidrodžiai – tai suteikia elegancijos ir puošnumo ir optiškai praplečia netaisyklingą trikampę buto formą. Vizualiai didesnis butas atrodo ir dėl priešingos buto formai grindinių parketo lentų krypties pasirinkimo. Yra nemažai triukų, jeigu norite vizualiai padidinti erdvę. Svarbiausia nesimėtyti tarp idėjų – gremzdant į jas gylyn, procesai sunkėja klientui, dizaineriui ir visiems meistrams“, – kalbėjo M.Noreikienė, viena iš šešių „Hanner“ konkurso nugalėtojų.