„Hanner“ investuos 25 mln. eurų į studentų namus Vroclave

Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ kartu su valdymo įmone „1 Asset Management” Lenkijoje planuoja vystyti 25 mln. eurų vertės studentų namų projektą. Įmonės pasirašė preliminarią sutartį žemės sklypui Vroclave įsigyti.

„Susiklosčius palankioms sąlygoms Lenkijos nekilnojamojo turto rinkoje, didiname savo įsitraukimą į perspektyvų studentiško būsto segmentą. Šių objektų statyba yra patraukli dėl itin aukštos paklausos. Tai mums leidžia tikėtis palankios investicinės grąžos ir projektuoti tolimesnę plėtros perspektyvą“, – sako „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Gavus statybos leidimą, darbus planuojama pradėti 2025 m. pradžioje, o studentų namus atidaryti 2026-2027 mokslo metams. Projekte bus įrengti 335 kambariai, kuriuose galės gyventi 450 studentų.

Partnerystė su Lenkijos NT plėtotoju

Valdymo įmonė „1 Asset Management” projektams Lenkijoje bei kitose Vidurio ir Rytų Europos šalyse vystyti yra įsteigusi atskirą fondą „CEE Student Housing Fund”, kurio strateginis investuotojas yra „Hanner“. Naujasis projektas bus įgyvendinamas kartu su vienu didžiausių NT plėtotojų Lenkijoje „Develia“.

Pasak fondo partnerio Mato Mockeliūno, praėjusiais metais atidarius pirmąjį studentams ir jauniems profesionalams skirtą bendro gyvenimo (angl. co-living) būstą Krokuvoje, toliau aktyviai ieškoma naujų galimybių kituose svarbiausiuose Lenkijos bei kaimyninių šalių akademiniuose miestuose.

„Lenkijos rinka yra labai didelė: tokio tipo būstų paklausa šalyje aukšta, o konkurencija šiame segmente sąlyginai žema. Pasiekti rezultatai jau vykdomuose projektuose Lietuvoje, Latvijoje ir Krokuvoje suteikia mūsų partneriams bei investuotojams pasitikėjimo investicine strategija į šią turto klasę“, – sako M. Mockeliūnas.

Lenkijos rinkos perspektyvos

Pasaulinės tyrimų ir konsultacijų įmonės „Bonard“ direktoriaus Samuel Vetrak teigimu, studentų būstas laikomas patrauklia turto klase.

„Infliacijos ir makroekonominio neapibrėžtumo sąlygomis šis sektorius yra potencialus investuotojų apsidraudimo būdas, todėl šiuo metu sulaukia gan didelio investuotojų susidomėjimo. Tai ypač aktualu tokiuose regionuose kaip Lenkija, nes šios šalies rinka suteikia investuotojams patrauklų grąžos ir rinkos dydžio santykį“, – komentuoja studentų būsto srityje besispecializuojančios įmonės vadovas.

Lenkija yra vienas didžiausių Europos akademinių centrų – studentų skaičius šalyje siekia 1,2 mln., 8,6 proc. yra užsieniečiai. Pasak S. Vetrak, valstybė susiduria su pastebimu studentų būsto trūkumu, nes tik vienas iš dešimties studentų gauna vietą tradiciniuose bendrabučiuose, dauguma jų yra pasenę ir suteikia tik bendro gyvenimo kambarius su labai ribotais patogumais.

„Vien Vroclave yra įsikūrusios 29 aukštojo mokslo institucijos, 6 iš jų yra pasaulinio lygio. Studentų skaičius mieste viršija 104,5 tūkst., tačiau tik vienas iš 36 studentų, atvykstančių studijuoti į Vroclavą iš kitų miestų ar šalių, užsitikrina galimybę gauti kokybišką studentišką būstą”, – Vroclavo rinką apžvelgia „Bonard“ direktorius.

„Šie rodikliai indikuoja palankias galimybes investuoti į Lenkijos privataus studentų būsto sektorių, o Vroclavas buvo pasirinktas dėl savo patrauklios demografinės padėties ir paklausos dinamikos“, – teigia M. Mockeliūnas.

Didina investicijas

Šis studentų būsto projektas Vroclave yra jau ketvirtasis Lenkijoje, į kurį investuoja „Hanner“. Praėjusiais metais įmonė investavo į analogiškus projektus Krokuvoje ir Varšuvoje, o šiais metais jau paskelbė apie planuojamas investicijas į gyvenamuosius namus šalies sostinėje.

„Hanner“ 2024-2028 m. į bendro gyvenimo būsto objektus iš viso planuoja investuoti 50 mln. eurų, į gyvenamojo būsto projektus Lenkijoje – taip pat 50 mln. eurų.

Valdymo įmonė „1 Asset Management” investuoti į privačius studentų namus pradėjo 2020 m. Tuo metu buvo įkurtas fondas „1AM European Student Housing Fund”, pirmiausia investuota Vilniuje, Kaune, Rygoje ir Krokuvoje, o bendra šių projektų vertė viršijo 60 mln. eurų. 2023 m.  buvo įsteigtas atskiras „CEE Student Housing Fund“ fondas, kurio tikslas – tolimesnės portfelio investicijos tiek Lenkijoje, tiek kituose Centrinės ir Rytų Europos regionuose. Siekiamas fondo dydis – 110 mln. eurų.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.