„Hanner“ 30% elektros energijos poreikio nuo šiol gamins saulės parke

„Hanner“ siekdama laikytis tvarumo ir CO2 emisijos mažinimo principų savo versle, pasirinko vartoti žalią energiją iš naujai įrengto „Green Genius“ saulės parko. Beveik 3 MW galios elektrinė bus skirta išskirtinai „Hanner“ elektros poreikiams tenkinti. Skaičiuojama, kad per metus pagaminamas elektros kiekis turėtų padengti daugiau nei 30% bendrovės elektros poreikių (apie 3 mln. kWh), o kai kurie įmonės valdomi objektai bus 100% aprūpinti saulės parke pagaminta elektra.

Dėl tokio energijos įsigijimo modelio į aplinką per metus bus išskiriama apie 1.365 tonų mažiau CO2. Tokį CO2 kiekį apdorotų 65 000 medžių.

„Siekis veikti tvariai ir mažinti poveikį aplinkai yra ilgalaikis mūsų socialinės atsakomybės įsipareigojimas. Prieš 3 metus žengėme pirmąjį svarbų žingsnį kelyje link nulinių CO2 emisijų ir įrengėme 140 kW galios saulės elektrines ant savo pastatytų biurų stogų. Verslo centrams aprūpinti naudojame tik žaliąją sertifikuotą elektros energiją, pagamintą iš 100% atsinaujinančių energijos išteklių, o dabar net trečdalį elektros energijos pasigaminsime saulės elektrinės pagalba“, – teigia bendrovės „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Saulės parke pagaminta elektros energija aprūpins „Hanner“ verslo centrus „Business Stadium West“, „Business Stadium North“, „Marriott“ viešbutį ir kitus biurų pastatus.

Širvintų raj. 4 ha plote įrengta elektrinė yra viena didžiausių saulės elektrinių Lietuvoje, turinti apie dešimtadalį visos Lietuvoje instaliuotos nutolusių saulės elektrinių galios. Jai pastatyti „Green Genius“ pasitelkė technologijas, užtikrinančias maksimaliai efektyvią elektros generaciją ir ilgaamžiškumą: įrengtos besisukančių modulių (angl. Tracker) montavimo konstrukcijos, kokybiški įtampos keitikliai bei efektyvūs 530–535 W dvipusiai (angl. Bifacial) monokristaliniai moduliai, kurių gamintojas veikia tvariai ir patenka į aukščiausią Bloomberg Tier 1 reitingą.

„Hanner“ naudodama atsinaujinančius energijos išteklius prisideda prie klimato kaitos mažinimo, o įsigydama Lietuvoje pagamintą elektros energiją kartu prisideda ir prie šalies energetinės nepriklausomybės didinimo.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.