Devintą kartą vykusiame bėgime į dangoraižį „Europa“ – atkakli kova su varžovais ir savimi

Šeštadienį jau devintą kartą surengtas tradicinis HANNER bėgimas į dangoraižį Europa. Šimtai aktyviai nusiteikusių žmonių nepabūgo iššūkio įveikti trasą laiptais iki aukščiausio verslo centro Baltijos šalyse viršūnės.

 

Bėgimas į “Europą” 2024 | R. Lukoševičiaus nuotrauka

 

Visi  užsiregistravę dalyviai prie starto linijos stojo kas pusę minutės, kad nebūtų grūsčių bėgant į 31-ame aukšte esančią terasą.

Pirmajame etape moterų bėgimo lyderėmis tapo Gitana Akmanavičiūtė (4 min. 1,6 sek.), Sandra Liutkė (4 min. 10,5 sek.) ir Inga Bartkė (4 min. 12,1 sek.).

Geriausią rezultatą vyrų grupėje užfiksavo 2022 ir 2023 m. šio bėgimo čempionas Jaunius Strazdas – 3 min. 18,2 sek. Antrą rezultatą pasiekė Ignas Kazlauskas (3 min. 19,1 sek.), trečią – ukrainietis Vitalijus Kuznecovas (3 min. 26,3 sek.).

10 greičiausių moterų ir 10 vyrų pateko į superfinalą, kur buvo varžomasi dėl apdovanojimų. Jie turėjo įrodyti savo profesionalumą bei dar kartą užbėgti apie 1000 laiptelių į dangoraižio viršų. Dalyviai startavo pagal pirmajame bėgime pasiektus rezultatus.

Tarp moterų triumfavo žinoma ilgų nuotolių bėgikė G. Akmanavičiūtė, superfinale finišavusi per 3 min. 48,6 sek.

„Planas laimėti visada yra. Po pirmo starto turėjau nemažai rezervo, bet mane išties labai nudžiugino superfinalo bėgimas, kuris buvo gerokai stipresnis nei pirmasis. Todėl patenkinta esu ne tik pergale, bet ir rezultatu. Šis bėgimas yra sudėtingas, todėl negalima atsipalaiduoti nei trupučio“, – šypsojosi G. Akmanavičiūtė.

Praėjusių metų čempionė, viena geriausių Lietuvos ekstremalaus bėgimo su kliūtimis (OCR) atstovių S. Liutkė (4 min. 13,5 sek.) šįkart liko antra, o trečioji pozicija atiteko I. Bartkei (4 min. 22,0 sek.).

Vyrų superfinale triumfavo I. Kazlauskas (3 min. 14 sek.). Lyderio poziciją 25-ajame aukšte praradęs J. Strazdas (3 min. 22,2 sek.) turėjo atsisveikinti su čempiono titulu ir užėmė antrąją vietą. Trečias liko Raimondas Vorobjovas (3 min. 28,1 sek.).

„Čia bėgau ketvirtą kartą ir žinau, kad J. Strazdas bėga puikiai. Aš tiesiog atidaviau visas jėgas ir stengiausi pagerinti savo rezultatą. Nesitikėjau, bet pavyko nugalėti. Po pirmo bėgimo skirtumas nuo lyderio buvo nedidelis, bet pradžioje bent penki vyrai bėgo panašiai ir maišėsi vienas tarp kito. Finalas buvo tikrai įdomus ir galėjo baigtis visaip. Reikėjo dirbti iki pabaigos. Stengiausi džiaugtis kiekvienu laipteliu, kad ir kaip sunku bebūtų“, – dalijosi I. Kazlauskas.

Renginio metu „Europos“ aikštėje buvo įrengta pramogų ir laisvalaikio zona. Čia buvo galima ekranuose žiūrėti bėgimą realiuoju laiku, dalyvius ir žiūrovus pasitiko nuotaikinga muzika, poilsio erdvės, įvairios pramogos ir užsiėmimai mažiesiems.

Bėgimo į 148 m aukščio verslo centrą Europa rekordai pasiekti dar 2007 metais. Moterų rekordas priklauso olimpinei prizininkei penkiakovininkei Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei – 3 min. 28,6 sek. Vyrų rekordas Vitalijui Gorlukovičiui – 2 min. 55,6 sek.

Legenda tapusį bėgimą į dangoraižį Europa organizavo nekilnojamo turto plėtros kompanija HANNER ir Lietuvos bėgimo taurės komanda. Šis bėgimas kartu buvo ir Lietuvos bėgimo taurės 10-asis etapas.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.