„Business Stadium Gallery“ atidaryta paroda, skirta ypatingam Vilniaus jubiliejui

Parodos „Ar tu ne kanukas?“ atidarymo akimirkos / Irmanto Gelūno nuotr.

 

„Hanner“ valdomame „Business Stadium“ verslo centrų kvartale atidaryta Ričardo Gavelio romano „Vilniaus pokeris“ įkvėpta dailės darbų paroda „Ar tu ne kanukas?“. Visi Vilniaus gyventojai ir svečiai parodą galės nemokamai aplankyti iki gegužės 8 d. neseniai atidarytoje „Business Stadium Gallery“.

Ši paroda yra kino režisieriaus Donato Ulvydo kinematografinio projekto „Vilniaus pokeris“ dalis. Projekto atomazga turėtų būti D.Ulvydo režisuojamas filmas „Vilniaus pokeris“, prieš tai buvo pristatyti kūrinio įkvėpti koncertai ir minėta paroda.

Vos pasirodęs (1989 metais) Ričardo Gavelio „Vilniaus pokeris“ sulaukė didžiulio dėmesio, išjudino ne tik literatūros kritikus, bet visą tautą. Vieni kūrinį vadino skandalu, kiti – šedevru. Visgi abejingų nebuvo – knyga tapo bestseleriu, parduota 50 tūkst. tiražu, su keliais papildomais leidimais.

Parodoje „Ar tu ne kanukas?“ yra eksponuojami Ričardo Gavelio kartos menininkų darbai ir jaunesnių dailininkų kūriniai – tai jų savita „Vilniaus pokerio“ interpretacija. Kai kurių iš jų meno kūriniai buvo sukurti specialiai šiai parodai ir yra eksponuojami pirmą kartą. Prieš patenkant į ekspozicijos erdvę dar lauke lankytojus pasitinka Donato Jankausko-Duonio sukurtas ne Vilniaus baziliskas, o beždžionliskas.

Projektas „Vilniaus pokeris“ skirtas ypatingam Vilniaus jubiliejui, kuris yra švenčiamas 2023 metais.

Parodą „Ar tu ne kanukas?“ aplankyti galima kiekvieną dieną nuo 11 iki 20 val. „Business Stadium Gallery“ (Šeimyniškių g. 19B). Parodos lankymas yra nemokamas, ji veiks iki gegužės 8 d.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.