Bėgime į „Europos“ dangoraižį pergales skynė profesionalai

Šeštadienį jau aštuntą kartą vyko legendinis bėgimas į „Europos“ dangoraižį. Jame dalyvavo apie 400 sporto mėgėjų ir profesionalų.

Moterų varžybose nugalėjo ekstremalaus bėgimo su kliūtimis (OCR) Lietuvos čempionė Sandra Liutkė, į 31-ą verslo centro aukštą užbėgusi per 3 min. 56,7 sek.

„Aktyviai ruošiausi šiam bėgimui, daug bėgiojau, laiptukų treniruotes dariau – pasiruošusi čia atvykau. Šis pasiekimas labai džiugina, geros emocijos, didžiuojuosi savimi“, – kalbėjo S. Liutkė.

Antra moterų grupėje distanciją įveikė Vilmantė Stašauskaitė (4 min. 22,4 sek.), trečia – Veronika Kalashnikova (4 min. 46,6 sek.).

Vyrų grupės nugalėtoju antrus metus iš eilės tapo triatlonininkas Jaunius Strazdas, bėgimą įveikęs per 3 min. 16,2 sek. Jis pastaruoju metu turėjo sveikatos problemų, daugiau nei dvi savaites nesitreniravo, tad laimėti nesitikėjo.

„Visiškai nesitikėjau, kad pavyks pakartoti praėjusių metų pergalę. Tai unikalus bėgimas, nieko panašaus Lietuvoje nėra, dėl to vis norisi dalyvauti ir užbėgus į viršų pasigrožėti šiais vaizdais“, – sakė J. Strazdas.

Antrąją vietą vyrų varžybose užėmė Ignas Kazlauskas (3 min. 21,1 sek.), trečiąją – Vitalii Kuznetsov (3 min. 29,3 sek).

Bėgimo nugalėtojai paaiškėjo po superfinalo, kuriame rungėsi po 10 greičiausių vyrų ir moterų. Tai buvo nemenkas iššūkis, nes jiems teko dar kartą įveikti trasą laiptais iki 31-ojo aukšto. Visi superfinalo dalyviai buvo apdovanoti piniginiais prizais.

„Europos“ aikštėje per renginį buvo įrengta pramogų ir poilsio zona. Čia buvo galima ekranuose žiūrėti dalyvių bėgimą realiuoju laiku, palaikyti bėgikus.

Bėgimas į dangoraižį taip pat buvo Lietuvos bėgimo taurės VIII etapas.

Bėgimo į 148 m aukščio verslo centrą „Europa“ rekordai pasiekti dar 2007 metais. Moterų rekordas priklauso olimpinei prizininkei penkiakovininkei Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei – 3 min. 28,6 sek. Vyrų rekordas Vitalijui Gorlukovičiui – 2 min. 55,6 sek.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.