„Bajorų kalvose“ – du nauji A energinės klasės daugiabučiai

AB „Hanner“ pradeda dviejų naujų daugiabučių statybą „Bajorų kalvose“. Šie namai bus pirmieji Lietuvoje A energinės klasės daugiabučiai, kuriuose įdiegti ir išmanaus namo sprendimai. Projektą, į kurį kompanija investuos apie 20 mln. litų, planuojama baigti kitų metų vasarą.

Dabar pradedamas šeštasis „Bajorų kalvų“ plėtros etapas, kurio metu bus pastatyti keturių ir šešių aukštų daugiabučiai – iš viso apie 100 butų. Siekiant energinio efektyvumo, daugiabučiuose bus daugiau apšiltintos išorinės sienos bei stogas, sumontuoti dar geresnėmis šiluminėmis savybėmis pasižymintys trijų stiklų langai, įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema. Naujų daugiabučių gyventojai galės nuotoliniu būdu valdyti šilumos tiekimą atskiroms buto patalpoms ir gauti informaciją apie suvartotos energijos kiekį – tai leis dar labiau sumažinti gyventojų išlaidas būsto išlaikymui.

„Naujieji daugiabučiai bus unikali energinio efektyvumo ir išmaniųjų sprendimų sintezė Lietuvos rinkoje. Žmonės rinkdamiesi būstą itin atidžiai vertina išlaikymo ir šildymo kaštus bei juos lygina. Tad siekdami žmonėms pasiūlyti aukščiausios kokybės būstus, orientuojamės į aukšto energinio naudingumo pastatų statybą bei moderniausių sprendimų pritaikymą“, – sako AB „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis.

Pasak A. Avulio, kompanijos sukaupta patirtis aukšto energinio efektyvumo pastatų statyboje leidžia dar daugiau dėmesio skirti tobulinimui – langų montavimo detalėms, vėdinimui ir konstrukcijų, per kurias gali patekti šaltis, papildomam izoliavimui.

„Bajorų kalvų“ gyvenvietės naujakurių nuomonės apklausos parodė, kad jie teigiamai vertina ne tik mažas šildymo sąskaitas, tačiau ir gyvenvietės lokaciją, darniai plėtojamą aplinką, vidinių kiemų erdves, kuriose nėra automobilių“, – teigia A. Avulis.

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos organizuotame konkurse „Už darnią plėtrą 2012“ A klasės daugiabutis, pastatytas „Bajorų kalvų“ V-ajame etape, buvo pripažintas geriausiu projektu gyvenamosios statybos kategorijoje.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.