Architektai pristatys „Žalgirio“ stadiono teritorijos ateities viziją

Š. m. liepos 15-20 d. „Hanner“ ir Lietuvos architektų sąjunga organizuoja kūrybines dirbtuves, kuriose  dalyviai pristatys savo viziją, kaip turėtų atrodyti teritorija, ribojama Neries upės, Rinktinės, Šeimyniškių ir Raitininkų gatvių. Iš viso dalyvaus penkios architektų komandos, perėjusios išankstinę atranką.

„Numatome sukurti žmonių poreikiams pritaikytą erdvę, kuri ne tik darniai susilietų su greta esančiais svarbiais objektais, bet ir kurtų patrauklų naująjį Vilniaus centrą dešiniajame Neries krante“, – sakė „Hanner“ valdybos pirmininkas A. Avulis.

Nagrinėjama teritorija apibrėžiama kaip viena iš svarbiausių miesto centrų dalių, kuriai keliami aukščiausi pastatų bei viešųjų erdvių architektūros reikalavimai. Atsižvelgiant į teritorijos reikšmę, architektams suformuoti šie tikslai: pažangus teritorijos užstatymas, efektyvus automobilių parkavimas, transporto patekimas bei judėjimas teritorijoje, patrauklių viešųjų erdvių projektavimas bei ryšys su būsimuoju Kongresų centru (dabar Sporto rūmai), sinergija su kitoje Šeimyniškių gatvės pusėje įsikursiančiu Lietuvos teismų kompleksu, darni kompozicija su istoriniais Vilniaus panoramos elementais: Aukštutine ir Žemutine pilimis, senamiesčiu.

Viešas kūrybinių dirbtuvių aptarimas vyks liepos 27 d. Lietuvos architektų sąjungos patalpose, Kalvarijų g. 1. Jame dalyvaus Vilniaus meras R. Šimašius, kūrybinių dirbtuvių komisija bei dalyviai. Aptarime kviečiami dalyvauti ir visi vilniečiai, kuriems įdomu, kaip ateityje atrodys besikeičiantis Vilnius.

Apie „Hanner“:

AB „Hanner“ įkurta 1995 metais, jos pagrindinė veikla – investicijos į nekilnojamojo turto projektų plėtrą. Kompanija vykdo veiklą Lietuvoje, Latvijoje, Ukrainoje, Rumunijoje, Rusijoje.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.