Kas už šildymą moka mažiausiai?

Pagal Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenis, kurie viešai pateikiami internetinėje svetainėje www.lsta.lt, bendrovės „Hanner“ projektai „Bajorų kalvos“ ir „Gudelių šilas“ patenka į dešimtuką mažiausiai šilumos sunaudojančių daugiabučių Vilniaus mieste. Kasmet stebėdami „Bajorų kalvų“ gyvenvietėje pastatytų daugiabučių šildymo išlaidas galime pasidžiaugti, kad jos jau ne pirmus metus iš eilės išlieka itin žemos ir vienos mažiausių Vilniaus mieste.
2013/2014 metų šildymo sezono metu „Bajorų kalvų“ gyvenvietės namų šildymo išlaidos vidutiniškai siekė tik 1,06 Lt/kv. m. Panašių rezultatų pavyko pasiekti ir ankstesniais 2011-2013 metais, kai vidutinės šildymo išlaidos siekė 1,27 Lt/kv. m.

„Bajorų kalvų“ gyvenvietėje esančiame name, adresu Bajorų kelias 9, papildomai ant stogo yra sumontuota saulės jėgainė, kuri to namo gyventojams jau sugeneravo per 34 000 Lt pajamų. Skaičiuojama, kad vidutinis 50 kv.m. butas per metus iš saulės jegainės gavo apie 500 Lt, kai tuo tarpu vidutinės šildymo išlaidos tokiam butui per metus siekia apie 400 Lt. Tad saulės jėgainės sugeneruotos pajamos ne tik pilnai padengia šildymo kaštus šio namo gyventojams, bet ir suteikia papildomų pajamų kitoms eksploatacinėms išlaidoms apmokėti.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.