Pagal nacionalinę pastatų tvarumo vertinimo sistemą sertifikuotas pirmasis verslo centras

Nekilnojamojo turto investicijų bendrovės „Hanner“ sostinės Rinktinės gatvėje pastatytas verslo centras „Business Stadium West“ tapo pirmuoju biurų pastatu, sertifikuotu pagal Lietuvos pastatų tvarumo vertinimo sistemą (LPTVS). Pastatas buvo vertinamas pagal 29 kriterijus: sveikatos, energijos, transporto, sklypo naudojimo ir ekologijos, medžiagų, atliekų tvarkymo, vandentvarkos bei projekto valdymo.  Surinkus 71% visų galimų balų, verslo centro pastatui suteiktas – puikus – įvertinimas. Tarptautinėse tvarumo vertinimo sistemose jis prilygsta excellent įvertinimui. Tai jau antras „Hanner“ verslo centras įvertintas kaip atitinkantis aukštus tvarumo kriterijus – Latvijos sostinėje esantis verslo centras „Place 11“ taip pat turi excellent  įvertinimą.

Pasak Arvydo  Avulio, „Hanner“ valdybos pirmininko,  „Business Stadium West“, greta kitų inovatyvių ir tvarių sprendimų, aprūpintas naujausiomis aplinkos kontrolės sistemomis, po pastatu įrengta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje yra elektromobilių krovimo stotelė. Verslo centro darbuotojai gali dalytis elektromobiliais ir elektriniais paspirtukais. Ant A+ energinės klasės pastato stogo yra sumontuota 80 kW galios saulės elektrinė, kuri turėtų patenkinti apie 5 proc. viso pastato metinio elektros poreikio. Patalpų išplanavimas užtikrina maksimalų komfortą darbuotojams, pavyzdžiui, visos darbo vietos yra nutolusios nuo natūralios šviesos ne mažiau nei 3,6 m..

„Tarptautinės tvarumo vertinimo sistemos BREEAM ir LEED yra labiau skirtos būsimiems pastatų pirkėjams ar investuotojams. „Hanner“ pasirinko nacionalinį pastatų tvarumo vertinimo standartą, nes ketiname patys valdyti šį biurų kompleksą. Pastato sertifikavimas ne tik leido sistemiškai įvertinti pastato poveikį žmogui ir aplinkai, bet ir geriau suvokti jo vertę ir naudą“,  –  sako A. Avulis.

„Business Stadium West“ yra pirmasis iš suplanuotų  8-ių verslo centrų šiame kvartale. Šalia Šeimyniškių gatvės rugsėjį baigiamas statyti antrasis – „Business Stadium North“. Prieš dvejus metus atidarytas beveik 200 kambarių viešbutis „Courtyard by Marriott“. Pasak A. Avulio, šioje teritorijoje „Hanner“ planuoja sukurti bene didžiausią – apie 100 000 kv. m – verslo kvartalą Vilniuje, kuriam suplanuota 200 mln. eurų investicijų.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.