2023 metais „Hanner“ planuoja investuoti 145 mln. eurų

Nekilnojamojo turto (NT) vystymo bendrovė „Hanner“ 2023 metais Lietuvoje ir užsienyje numatė 145 mln. eurų dydžio investicijas. Iš jų 68 mln. eurų bus skirti sostinės gyvenamojo ir komercinio NT plėtrai, 60 mln. eurų – investicijoms užsienio šalyse. Dar 7 mln. eurų bus investuoti į saulės bei vėjo energetikos projektus, o 10 mln. eurų skirta kitoms investicijoms.

2022 metais įmonė planavo investuoti 77 mln. eurų, o faktinės investicijos siekė 112 mln. eurų. Iš jų 26 mln. eurų buvo skirta gyvenamojo NT plėtrai, 18 mln. – komercinės ir administracinės paskirties pastatų vystymui, 50 mln. eurų – investicijoms užsienio šalyse, 4 mln. eurų – investicijoms energetikos projektų srityje (saulės ir vėjo energijos projektai) bei 14 mln. eurų – kitoms investicijoms.

„Stabtelėjus Vilniaus būsto rinkai, daugiau investavome užsienio šalyse – Italijoje, Ispanijoje, Centrinės Europos šalyse. Taip pat skyrėme daugiau investicijų energetikos krypčiai bei projektams kitose srityse”, – sako „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Šiemet „Hanner“ galėtų pasiūlyti per 700 būstų

2023 m. Lietuvoje „Hanner“ planuoja investuoti 68 mln. eurų. Iš jų 33 mln. eurų bus investuoti sostinėje į daugiabučių projektus, 14 mln. eurų bus investuoti į komercinio NT plėtrą „Business Stadium“ kvartale, o 21 mln. eurų – į kitus komercinės ir administracinės paskirties projektus.

2023 m. „Hanner“ planuoja pasiūlyti 500-700 naujų būstų Šnipiškėse, Žirmūnuose ir Naujamiestyje.

„Naujų butų pasiūla šiais metais priklausys nuo rinkos aktyvumo. 2023 m. esame pajėgūs pasiūlyti daugiau nei 700 naujų būstų, bet situacija rinkoje parodys, ar tikrai verta tiek statyti. Bet kokiu atveju, dirbsime parengiamuosius darbus, kad būtume pasiruošę statyboms , kai tik matysime poreikį rinkoje”, – prognozavo „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.
2022 metais „Hanner“ pardavė 289 butus – dvigubai mažiau nei prieš metus.

Investicijos užsienyje augs 20 procentų

Užsienio šalyse 2022 metais „Hanner“ buvo suplanavusi 20 mln. eurų investicijas. Faktiškai investuota gerokai daugiau nei planuota – 50 mln. eurų. Didžioji investicijų dalis – 26 mln. eurų teko naujiems projektams Ispanijoje, Marbėjos regione. „Hilton“ viešbučio projektui Venecijoje skirta 13 mln. eurų, o dar 11 mln. eurų investuota Centrinės Europos šalyse – Čekijoje ir Lenkijoje. 2023 metais užsienyje planuojama investuoti 60 mln. eurų: Ispanijos Marbėjos regione – 10 mln. eurų, Venecijoje – 29 mln. eurų, Varšuvoje – 8 mln. eurų, Prahoje – 4 mln. eurų, CRE regione – 9 mln. eurų.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.